Egybehangzó véleményünk, hogy a gazdák a társadalom értékes és nélkülözhetetlen tagjai. Mindamellett, hogy a munka nehezét vállalják magukra, mindent megtesznek azért, hogy megfelelő mennyiségben és minőségben állítsák elő a termékeiket.
Kiemelt célunk, hogy a fennmaradásotokhoz és fejlődésetekhez szükséges különböző támogatási formákat és pályázati lehetőségeket igénybe tudjátok venni, és sikeresen fel is tudjátok használni.
A megfelelően megtervezett, felépített és megvalósított pályázati projektek a gazdaság fejlődését hozzák el rövid és hosszú távon egyaránt, ez termelési stabilitást, és kedvezőbb piaci pozíciót eredményez a jövőre nézve.
Emellett szaktanácsadóinknak köszönhetően az adminisztratív terheket is levesszük a válladról, ezzel is segítve, hogy valóban a termelésre tudj koncentrálni és ne az adminisztratív feladatok rabolják a drága idődet.
KERESZTESI GÁBOR
Vezető pályázatíró és projektmenedzser
Amit szeretek a mezőgazdaságban:
Egyszóval? Az alkotást. Tehát, hogy kézzelfogható eredménye van a tevékenységednek és annak sikerességének. Pont ezt szeretem a pályázatírásban is. Mikor valaki vesz egy új gépet, épít egy új istállót, vagy éppen fejőrobot technológiát adaptál, pont ugyanaz az érzés kerít hatalmába mikor meglátom, mint amikor a saját búzatáblánk mellett állok aratáskor, és látom hogy gyűlik a szem a tartályban.
Személyes kötődésem a mezőgazdasághoz:
Több generáción átívelő családi gazdaságunkban tevékenykedem gyerekkorom óta. Tevékenységünk elsősorban szántóföldi növénytermesztésre és gyepgazdálkodásra fókuszál, valamint új tevékenységként kertészeti ágazatban is elindítottuk termelő tevékenységünket a közelmúltban.
Szakmai eredmények számokban:
2014-től napjainkig több mint 300 nyertes mezőgazdasági pályázat 4 milliárd feletti támogatási összeggel, amit gazdák tudtak a saját fejlődésük szolgáltába állítani segítségemmel. 2023-tól névjegyzéki szaktanácsadóként mezőgazdasági szaktanácsadóként is tevékenykedem, jelenleg összesen 600 hektár területen.
Tanulmányok:
Környezetgazdálkodási Agrármérnök (Károly Róbert Főiskola)
Precíziós Mezőgazdasági Szakmérnök (Debreceni Egyetem)
Közbeszerzési referens (EFEB)
Enegetikai mérnökasszisztens (Károly Róbert Főiskola)
Publikációk amelyek nevemhez fűződnek társszerzőként:
BIOETANOL ELŐÁLLÍTÁSA NYÁRFA FŰRÉSZPORBÓL ENZIMATIKUS CUKROSÍTÁSSAL
BIOMASSZA ÉS TELEPÜLÉSI SZILÁRD HULLADÉKOK PIROLÍZIS KOKSZÁNAK KEVERÉSÉVEL ELŐÁLLÍTOTT BRIKETT VIZSGÁLATA ENERGIA KINYERÉSI CÉLBÓL
TELEPÜLÉSI HULLADÉKOK SZILÁRD PIROLÍZIS TERMÉKÉNEK ENERGETIKAI HASZNOSÍTÁSA
BAKOS GYULA MÁTÉ
Vezető mezőgazdasági szaktanácsadó
Amit szeretek a mezőgazdaságban:
Szemünk láttára tapasztaljuk meg az élet körforgását, a növekedést ahogy az elvetett magból kifejlődik a növény, termést érlel és betakarítjuk, a termés egy részét feletetjük haszonállatainkkal amelyet felnevelünk és életet ad utódjának, termel és hasznát vesszük. A keletkezett trágya pedig ismét tápanyagot ad a növénynek és így tovább... Mindezt pedig jól kell csinálni, optimalizálni kell az igényekhez mérten hogy profitot is termeljen, figyelve a fenntarthatóságra.
Személyes kötődésem az agráriumhoz:
Kiskorom óta érdekel a mezőgazdaság, családunk 25 ha területen gazdálkodik. A gazdasággal kapcsolatos adminisztrációs feladatok intézése hozzám tartozik.
Szakmai eredmények számokban:
Tanulmányaim után 2 évig falugazdászként, majd 1 évig agrárigazgatási szakértőként dolgoztam a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Pest megyei, illetve Központi Igazgatóságán. Itt éves szinten több mint 200 gazdálkodó mezőgazdasággal kapcsolatos teendőit láttam el. 2019-óta EMVA és VP fiatal gazda pályázatok nyerteseinek segítek (több mint 150 ügyfél), illetve AKG, ÖKO és általános ügyekben történő szaktanácsadási szolgáltatást nyújtok (15.000 ha felett éves szinten).
Tanulmányok:
Mezőgazdasági tanulmányaimat a gödöllői Szent István Egyetem Mezőgazdasági- és Környezettudományi Karán végeztem, Környezetgazdálkodási Agrármérnök BSc (Ökológiai gazdálkodás szakirány) és Okleveles agrármérnök MSc szakokon. Szakdolgozatomat és diplomamunkámat gyepgazdálkodás témakörben írtam.
Publikációm: Török Gábor, Bakos Gyula Máté, Kasperné Szél Zsuzsanna, Béres András, Dr. Tasi Julianna, Túlérett kecsketrágyával végzett szervestrágyázás a vegetációs időszak alatt Gyepgazdálkodási Közlemények: Évf. 11 szám 1-2 (2013): Gyepgazdálkodási Közlemények (GS-11)
Iratkozz fel hírlevelünkre!
Agrártámogatások, pályázati lehetőségek - csak a lényeg röviden, érthetően