Egybehangzó véleményünk, hogy a gazdák a társadalom értékes és nélkülözhetetlen tagjai. Mindamellett, hogy a munka nehezét vállalják magukra, mindent megtesznek azért, hogy megfelelő mennyiségben és minőségben állítsák elő a termékeiket.
Kiemelt célunk, hogy a fennmaradásotokhoz és fejlődésetekhez szükséges különböző támogatási formákat és pályázati lehetőségeket igénybe tudjátok venni, és sikeresen fel is tudjátok használni.
A megfelelően megtervezett, felépített és megvalósított pályázati projektek a gazdaság fejlődését hozzák el rövid és hosszú távon egyaránt, ez termelési stabilitást, és kedvezőbb piaci pozíciót eredményez a jövőre nézve.
Emellett szaktanácsadóinknak köszönhetően az adminisztratív terheket is levesszük a válladról, ezzel is segítve, hogy valóban a termelésre tudj koncentrálni és ne az adminisztratív feladatok rabolják a drága idődet.
KERESZTESI GÁBOR
Vezető pályázatíró és projektmenedzser
Amit szeretek a mezőgazdaságban:
Egyszóval? Az alkotást. Tehát, hogy kézzelfogható eredménye van a tevékenységednek és annak sikerességének. Pont ezt szeretem a pályázatírásban is. Mikor valaki vesz egy új gépet, épít egy új istállót, vagy éppen fejőrobot technológiát adaptál, pont ugyanaz az érzés kerít hatalmába mikor meglátom, mint amikor a saját búzatáblánk mellett állok aratáskor, és látom hogy gyűlik a szem a tartályban.
Személyes kötődésem a mezőgazdasághoz:
Több generáción átívelő családi gazdaságunkban tevékenykedem gyerekkorom óta. Tevékenységünk elsősorban szántóföldi növénytermesztésre és gyepgazdálkodásra fókuszál, valamint új tevékenységként kertészeti ágazatban is elindítottuk termelő tevékenységünket a közelmúltban.
Szakmai eredmények számokban:
2014-től napjainkig több mint 300 nyertes mezőgazdasági pályázat 4 milliárd feletti támogatási összeggel, amit gazdák tudtak a saját fejlődésük szolgáltába állítani segítségemmel. 2023-tól névjegyzéki szaktanácsadóként mezőgazdasági szaktanácsadóként is tevékenykedem, jelenleg összesen 600 hektár területen.
Tanulmányok:
Környezetgazdálkodási Agrármérnök (Károly Róbert Főiskola)
Precíziós Mezőgazdasági Szakmérnök (Debreceni Egyetem)
Közbeszerzési referens (EFEB)
Enegetikai mérnökasszisztens (Károly Róbert Főiskola)
Publikációk amelyek nevemhez fűződnek társszerzőként:
BIOETANOL ELŐÁLLÍTÁSA NYÁRFA FŰRÉSZPORBÓL ENZIMATIKUS CUKROSÍTÁSSAL
BIOMASSZA ÉS TELEPÜLÉSI SZILÁRD HULLADÉKOK PIROLÍZIS KOKSZÁNAK KEVERÉSÉVEL ELŐÁLLÍTOTT BRIKETT VIZSGÁLATA ENERGIA KINYERÉSI CÉLBÓL
TELEPÜLÉSI HULLADÉKOK SZILÁRD PIROLÍZIS TERMÉKÉNEK ENERGETIKAI HASZNOSÍTÁSA
BALOGH EVELIN
Növényorvos - Növényvédelmi szakirányító
Amit szeretek a mezőgazdaságban:
A mezőgazdaságban az a csodálatos, hogy közvetlen kapcsolatban lehetek a természettel. Minden nap új lehetőségeket és kihívásokat tartogat, mivel a természet mindig más arcát mutatja. Ez a dinamizmus és folyamatos tanulás teszi igazán izgalmassá és inspirálóvá ezt a szakmát. Az agráriumban való munka nem csupán hivatás, hanem életforma is, amely mélyebb megértést ad a környező világról.
Személyes kötődésem a mezőgazdasághoz:
Gyerekkorom óta szoros kapcsolatban állok a mezőgazdasággal. Családunk a mátrai borvidéken szőlőtermesztéssel foglalkozik, jelenleg 4,5 hektáron műveljük a szőlőt. A földdel, a növényekkel való közvetlen kapcsolat és a generációkon átívelő tapasztalatok átadása meghatározó része lett az életemnek.
Szakmai eredmények:
Az évek során több mezőgazdasági területen szereztem tapasztalatot, amelyek révén átfogó ismereteket sajátítottam el az ágazat különböző szegmenseiben:
• Növénytermesztés
• Vetőmag-értékesítés
• Terménykereskedelem
• Precíziós mezőgazdasági szolgáltatások
• Termésnövelő szerek értékesítése
Tanulmányok:
Okleveles Növényorvos (MSc)
(Szent István Egyetem, Gödöllő)
Környezetgazdálkodási Agrármérnök (BSc)
(Szent István Egyetem, Gödöllő)
Célom, hogy a mezőgazdaságban szerzett tudásommal és tapasztalatommal hozzájáruljak az ügyfeleink gazdaságának fejlődéséhez, valamint a fenntartható és innovatív megoldások elterjedéséhez.
BAKOS GYULA MÁTÉ
Vezető mezőgazdasági szaktanácsadó
Amit szeretek a mezőgazdaságban:
Szemünk láttára tapasztaljuk meg az élet körforgását, a növekedést ahogy az elvetett magból kifejlődik a növény, termést érlel és betakarítjuk, a termés egy részét feletetjük haszonállatainkkal amelyet felnevelünk és életet ad utódjának, termel és hasznát vesszük. A keletkezett trágya pedig ismét tápanyagot ad a növénynek és így tovább... Mindezt pedig jól kell csinálni, optimalizálni kell az igényekhez mérten hogy profitot is termeljen, figyelve a fenntarthatóságra.
Személyes kötődésem a mezőgazdasághoz:
Kiskorom óta érdekel a mezőgazdaság, családunk 25 ha területen gazdálkodik. A gazdasággal kapcsolatos adminisztrációs feladatok intézése hozzám tartozik.
Szakmai eredmények számokban:
Tanulmányaim után 2 évig falugazdászként, majd 1 évig agrárigazgatási szakértőként dolgoztam a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Pest megyei, illetve Központi Igazgatóságán. Itt éves szinten több mint 200 gazdálkodó mezőgazdasággal kapcsolatos teendőit láttam el. 2019-óta EMVA és VP fiatal gazda pályázatok nyerteseinek segítek (több mint 150 ügyfél), illetve AKG, ÖKO és általános ügyekben történő szaktanácsadási szolgáltatást nyújtok (15.000 ha felett éves szinten).
Tanulmányok:
Mezőgazdasági tanulmányaimat a gödöllői Szent István Egyetem Mezőgazdasági- és Környezettudományi Karán végeztem, Környezetgazdálkodási Agrármérnök BSc (Ökológiai gazdálkodás szakirány) és Okleveles agrármérnök MSc szakokon. Szakdolgozatomat és diplomamunkámat gyepgazdálkodás témakörben írtam.
Publikációm: Török Gábor, Bakos Gyula Máté, Kasperné Szél Zsuzsanna, Béres András, Dr. Tasi Julianna, Túlérett kecsketrágyával végzett szervestrágyázás a vegetációs időszak alatt Gyepgazdálkodási Közlemények: Évf. 11 szám 1-2 (2013): Gyepgazdálkodási Közlemények (GS-11)
Hasznos linkek